Kezdőlap

Halfőző Kupa 2009

Halfőző Kupa 2009.

Nagy várakozás előzte meg az R-4 Lux Junior újabb szereplését. Szuper kerettel vágtunk bele a tornába /Szabó Martin nélkül. Sajnálnám, ha elveszne,de erőszakkal senkit nem lehet a csapathoz rángatni. Vártuk és várjuk. /

Csak a pénteki játéknap volt számunkra megfelelő, így tudomásul kellett vennünk, hogy a két megmaradt csoport tele lesz jobbnál jobb csapatokkal és már a továbbjutás is nehéz. Ellenfeleink: Baranyi és Holka, Csongrád Fs., Hurkamajom.

Minden csapat erősített kerettel és nagy lendülettel vágott neki a csoportkörnek. Első meccsünk a Holka ellen: az első 7 percben egy kosár gólt kellett volna rúgnunk, de minden kimaradt és jött a bünti kétszer, 0:2! A második félidőben felálltunk a padlóról, kiegyenlítettünk, nyomtuk őket becsülettel. A vége előtt két perccel egy szabálytalankodás után sárga lap, piros lap végleges kiállítással, majd a jt.fegyegetve érezvén magát, lefújta a meccset. 3 pont. 5:0 nekünk.

Második meccs, rémálom: 52 mp-cel a kezdés után 0:2! Aztán 3, 3:1, 3:2, 4:2. K.O! Ónó mester ijedtében lelépett, az utolsó meccset én dirigáltam a Hurka ellen. Az első percben kapuskidobás után Robinnyó csuszával 1 ide. Jól jött. Később kiegyenlítettek, de az egál elég volt a második helyhez, a továbbjutáshoz.

A Csongrád elleni zakó következménye, hogy csoportelsőkből válogathattunk a 8 között. Ahogy ez lenni szokott, meg is kaptuk....a Kalocsa G Vill profi csapatát.

A meccs előtti éjszakáról csak annyit, hogy a 8 közé jutást mindenki a maga módján ünnepelte meg. Az éjszaka mindenesetre igen rövidre sikerült. 9.10-kor összejött a csapat, néhány emberen igencsak látszott a max. 2 órás alvás. A pad rövid lett, néhányan hiányoztak. Ónó mester a taktikai értekezleten mindenkit leszidott az ominózus második meccs játékáért, de bízott mindenkiben. A félelmetes ellenfél nevéhez méltóan játszott, ám felvettük a kesztyűt, a ritmust és végig pariban voltunk. A teljesen egyenlő ellenfelek küzdelme végül 0:0-al ért véget, jöhettek a büntetők. Dani, Pölő, Robinnyó.

A Kalocsa kihagyta az elsőt egy kapufával. Dani beverte, Pölő is. Az utolsó büntit be kell rúgni és megyünk! Robinnyó a kapusba rúgja. Tragédia.

Folytatódik az első hibáig...Bazsi, Gy.Pityu, Ó.Tomi, S.Zsolti gól és egál. Elfogytunk, ezért új kör kezdődik...Dani hibázik és vége, kiestünk. Több volt bennünk, ennyit tudtunk kihozni magunkból, /szép vereséggel  5. hely ?/ Ha számít valamit, ellenfelünk nyerte meg a tornát és később minket dícsértek, azaz szerintük a velünk játszott meccs volt a döntő.