A Mid lesz Goró csapata nyerte a II.Majális Fortuna Hotel Kupát.
Második a Frank City lett, a harmadik az R4 Lux.

A csoport: Újváros, Mixer, Alvég, Darazsak
B csoport: Frank city, Bárszalonna, Fegyencváros, Fortuna
C csoport: Mid lesz Goró, R4 Lux Junior, Technikai Fogyatékosok, Ráklúd
D csoport: Toblerone, Alibi, Csontdaráló, Moby
E csoport: FC Ganna, Leverpool, Borsód ifi, Vegas
F csoport: Krizsán Villszer, Moto Bolvári, Joga Bonito

Szépen alakult a keret a kupa előtt, úgy nézett ki 11 mezőnyjátékossal vágunk neki a Lux Juniorral. Bejelentkezett mindhárom Sibalin csemete (Dani, Zsolti, Robinnyó), Luma Tomi, a két Goró, kisSzibe, Pölő, Szabados Tomi, Onó és jómagam. A kapusgondokat Goretich Gabi oldotta meg, mint utólag kiderült tökéletesen a Szabadnapos "kapus-csatárának" Gyurinak a leigazolásával. Aztán a meccs előtti napon Onó lemondta a szereplést, majd másnap reggel Goretich Krisztián és Szabados Tomi sem jelent meg a kezdésnél.

A rossz előjelek mellett rosszul is kezdtünk a Vasváriban rendezett nyitómeccsen ahol a Technikai fogyatékosok néven futó bajai serdülők volt az ellenfél. Az első öt percben semmi sem sikerült, pedig a kezdőcsapatot 50%-ban a Sibalin család adta. Dani kapufáját követően a labda végiggurult a gólvonalon, majd a másik kapufáról kifelé szédült. Ekkor már kezdtünk aggódni, de végül csak begyötörtük az elsőt, amelyet további 6 találat követett, kapott gól nélkül.

Második meccsünket már a szigetben játszottuk, ahol időközben felállítottuk a bázist: pavilon, sörpadok, stb. Szép lassan szurkolóink is elkezdtek szivárogni. A Ráklúd elleni találkozó ismét sima (6:0) győzelmet hozott, így nyugodtan készülhettünk a Hurka (Mid lesz Goró) elleni csoportdöntőre, ahol a gólarány alapján már az x is elegendő volt a csoportgyőzelemhez. Számolgattunk ugyan, gondoltuk jó lenne elkerülni a Gannát, de végül úgy döntöttünk, jobb ha 17 órakor kezdjük az egyenes kieséses szakaszt, mert akkor a közel 3 órás szünet elegendő lesz a sütögetéshez és ebédhez.

(A bázis balról)

Az elhatározást tett követte, gyorsan 2:0-ás előnyt szereztünk, majd mivel mindkét félidő utolsó másodperceiben kaptunk egyet, végül csak 2:2-es döntetlen lett az eredmény, így valóban 5 órakor kellett volna játszanunk. A Hurka pedig már a 16 között összekerült a Gannával, akik rosszabb gólkülönbségüknek köszönhetően csak 2.helyen végeztek csoportjukban.

Mi elkezdtünk lightosan sörözni és sütögetni, miközben a 16 között érdekes párharcok zajlottak a gyepen. A Hurka parázs hangulatú meccsen kiejtette a Gannát, majd a szponzor Fortuna csapata az Újvárost. Ezen az ágon történt még hogy a szépen megerősített Krizsán alaposan megizzadt a Kincse Norbi féle Bárszalonna ellen, csak büntetőkkel jutottak tovább, majd a Toblerone (Szeremle) intézte el a Technikai fogyatékosokat.

(Önkéntesek)

Az alsó ágon a mi meccsünk következett (volna), de a Darazsak már kirepültek a szigetről, így az alapos bemelegítést követően meccs nélküli sima 5:0-al tértünk vissza a pavilon alá és vártuk a Leverpool-Mixer meccs eredményét, ahonnan következő ellenfelünket kaptuk. Szerencsére a Leverpool két kontrából is betalált így Hegyiék is búcsúztak. Szintén nagy csatát hozott a Sugóból erősített Alibi és a Moto Bolvári meccse ahol Nagyiék 0:2-ről álltak fel és nyertek 4:2-re. Végül a Frank City simán lépett át a Csontdarálón.

A 8 között a Hurka az utolsó percekben szerzett bombával verte a Fortunát, majd nagy meglepetésre Krizsánék elbukták újabb büntetőpárbajukat a Toblerone ellen. Ekkor következtünk mi és a végig a kapujához szegezett Leverpool a második félidő közepén kétszer is tehetetlennek bizonyult Robinnyóval szemben, így sima 2:0-al léptünk az elődöntőbe. Az utolsó negyeddöntőn a Frank City (Bokod) verte a Moto Bolvárit, s ekkor még örültünk ennek.

Az első elődöntőt hozták a Hurkások, majd mi következtünk a Frank City ellen. Szinte megismétlődött a Leverpool elleni meccs, azzal a különbséggel, hogy ellenfelünk a sok általunk kihagyott helyzet után ezúttal berúgta egyik kontráját, így végül mi örültünk Dani egyenlítő találatának köszönhetően az x-nek. Jött a drámai hetespárbaj. Az első hármas (Luma, Dani, Pölő) mindkét oldalon értékesítette a heteseket, innentől felváltva lőttünk. A következő páros (Robinnyó) szintén belőtte, majd az ellenfél 2 hibája után óriási lehetőség előtt álltunk, de előbb Zsolti majd Szibe is hibázott, aztán Goró és párja belőtte, így én sem úsztam meg. Az ellenfél bevágta, enyémet pedig a kapus védte, a kerítés mellett ekkor már fantasztikus hangulatot teremtő Lux-tábor legnagyobb bánatára.

(A bázis jobbról)

Sok időnk nem volt keseregni, mert azonnal kezdődött a 3.helyezésért rendezett meccs, ahol sima 4:1-es győzelmet arattunk, s ezzel teljesítettük a kitűzött célt a dobogós helyezést. A döntőben nem esett gól, így ott is a büntetők döntöttek, ahol a Hurka bizonyult jobbnak és nyerte saját rendezésű kupáját. A mindent eldöntő hetespárbajt amúgy komikus incidens szakította félbe. Az első két büntetőt követően egy kertészgatyás csávó dülöngélt oda a hetespontra letett labdához. Azt hittük Antal Tibiék áprilisi tréfája, de mikor a bíró elvezette a pálya szélére, kiderült hogy önként jelentkező. Végül a nagyobb balhé elkerülése érdekében a spori beígért neki egy lövési lehetőséget a végére. A párbajt követően ~150 néző figyelte ahogyan  nekifut a labdának, majd akkora oxigént rúg, hogy még a fejét is beveri.

Letöltés: Zsemi.mpg

A díjkiosztón ismét megmutatkozott milyen jó érzés is a Lux családhoz tartozni. A 3.helyért járó kupa átadását követően felcsendült a LUX-induló, amely a ceremónia végéig kitartott, s a fanatikus szurkolók (Szandra, Zsuzsi, Győző, Szili, Luma, stb.) boldogan ünnepelték a rendes játékidőben egész nap veretlen csapatukat.

Az utolsó meccsek alatt újra beindult a "sütöde", hogy a napközben csak óvatosan csipegető játékosok (Goró csak egyetlen satnya kis csirkeszárnyat engedélyezett a csapattagoknak a meccsek között és persze hozzá egyetlen sört) is ételhez - italhoz jussanak.

A csapat legeredményesebb játékosa Sibalin Robinnyó volt 6 góllal, akit gólkirálynak vártunk, de a furcsa számítási módnak köszönhetően (a csoportmeccseket nem vették figyelembe, csak a 16 közötti találatokat), valamint a meccs nélküli Darazsak meccs miatt lecsúszott erről a címről. De Robin mellett az egész csapat dicséretet érdemel, legközelebb a heteseket is gyakoroljuk!