(A saját statisztikánkban Pölő és Pityu is egyel többet szerzett mint a hivatalos krónikák, így ezt tüntettük fel, összesen így is 46. Ha valaki másként emlékszik szóljon.)

Azért érdekelne a saját pontozás 4 és 8 között. /nincs rossz és nincs kitűnő/-csütörtökre mindenki gondolja át!
Gratulálok, hajrá Lux!  /Pierre/

Rájátszás V.Forduló -  2009.03.22. Vasárnap 10:15 Lux - Moby

R - 4 LUX - Moby  2:4   gól: Onó 1, Pölő 1

A terembajnokság utolsó fordulója, vasárnap délelőtt, kb. tét nélküli összecsapás, mert a harmadik hely tuti, az előttünk lévőknek pontelőnyük van velünk szemben. Így, csak halvány esély a jobb helyezésre + presztízs a Mobyval szemben, győzelemre fel. Az új Moby két elsőosztályú játékossal megerősítve félelmetesnek tűnt    /nem csak/ Ennek megfelelően szépen tették a labdát, látszott rajtuk a győzniakarás. A gólgyártást is ők kezdték, mi meg futottunk utánuk. 1:0. 1:1. 2:1. 2:2. aztán a következő kettőre már nem tudtunk válaszolni. Küzdelmes meccsen, megérdemelten nyert a jobb csapat. Elemezni most nem fogok, csak annyit, hogy  fejben nem voltunk teljesen ott és a múlt heti vereség után már nem hittünk a jobb helyezésben.

Nagyon őszintén gratulálok a csapatnak!

Ezen a télen egységes csapattá formálódtunk, mindenki tette a dolgát, vita, veszekedés nélkül játszottuk a teljes idényt. Baráti közösség lettünk, visszahozva régi Lux szellemet.

A vezetőség és a szponzorok által elvárt 6. helytől és a titkon várt 4. helytől is előrébb végezve, /3!!!/  bőven túlteljesítettünk.

Bizakodva nézünk az új  tavaszi idény elé. Új osztályban, egy kicsit átalakított kerettel fogjuk öregbíteni az R-4 LUX 36 éves történetét.

Rájátszás IV.Forduló -  2009.03.14. Szombat 14:45 Lux - Teszo

R - 4 LUX - Teszo  1:2   gól: Gy.Pityu 1

R-4 LUX A CSAPAT!

Századszor is bebizonyosodott, hogy csapatunknak van respektje. Minden csapat, minden helyzetben minket akar elverni és ez nagy szó. Jó példa rá a szombati rájátszás Teszo elleni meccse. A mérkőzés előtt szinte felajánlották a győzelmet, azzal, hogy Ők nem akarnak felkerülni, aztán rájöttek, hogy a Lux elleni győzelem sokat ér és foggal körömmel küzdve le is hozták azt. Picit rontott a képen, hogy levonulás közben nevetve ecsetelte egyikük: jövő héten leadjuk az utolsó meccset és így harmadikak leszünk, de a Luxot elvertük.

Ezzel el is mondtam mindent.

A meccsről is írok nhány sort....

Jobban, sőt sokkal jobban játszottunk, pedig a pad nagyon rövid volt. Két sikeres támadásra csak egy góllal tudtunk válaszolni. Hiába volt 70-30 arányban nálunk labda, minden ziccer kimaradt, így zakó lett a vége.

Egy dolog tuti: 3.nál rosszabbak nem lehetünk. Kérdés maradt továbbra is, ki akar feljutni, ki vállalja az esetleges büntetést. Én csak magunkról tudok beszélni. A meccs utáni fergeteges Gyurkity-harcsa meghozta mindenki jókedvét. A szakmáról csak annyit, hogy ha a lehetőségek adottak,  fel is megyünk az élcsoportba. A név kötelez! /Pierre/

Rájátszás III.Forduló -  2009.03.08. Vasárnap 10:15 Lux - Kulisics

R - 4 LUX - Kulisics  3:0   gól: Pölő 2, Gyuri 1

Kezdhetnénk úgy mint múltkor. Vasárnap 10:10 Pierre sehol (bár ő megint szólt), megbízott edző (id.Onó) valahol,  Egér, Maki sehol. Dusán viszont van. A Kulisics ígéretéhez híven tartalékosan, Jásó a kapuban, Morci, Vörös, meg az original kapus nincs, még 5 mezőnyjátékos se. Picit kérték, várjunk, mert Hosszú-Puska 5 perc múlva befut, de Ráró szerencsére nem engedett a nyomásnak. Sok értelme nem lett volna, mert Hosszú Pisti csak a meccs végén érdeklődött telefonon, hogy délután hánykor játszanak. Ez a hatalmas fizikai és lélektani előny viszont bénítólag hatott a csapatra. Nem tudtuk azt játszani amit 4 ellen kell. Faddi Máté későn futott (szó szerint), neki csak a kispad jutott, zimmelzum, zimmelzum, recefice... Szerencsénkre Kühn Gyuri végre megfogadta amit hetek óta szajkózunk. Megfogott egy labdát az 5.perc táján. Nem pattant ki, nem öklözte, igaz csak egy berúgás volt oldalról, de megfogta. Majd előredobta az egyedül álló Pölő felé, az alkalmi kapus elindult ki, Pölő pedig elegánsan átemelte a 7-es vonalnál. 1:0. Aztán nagy semmi. Mi nem akartunk ők meg nem tudtak többet kockáztatni. Id.Onó meg is kérdezte a félidő vége felé: "Nem akarunk nyerni, ugye?". Cs: Mért úgy tűnik? T: Aha. A második félidőben egy előrepasszolt labdából (ami az elsőt megelőző kapuskidobáshoz hasonlóan jól pattant) Pölő lekopírozta első gólját. A végén egy szép összjáték után Gyuri értékesítette Maki passzát. 3:0. Vége. Többet nem érdemes erről írni. A Kulisics tartalékosan is jól küzdött, megdolgozott a kis gólarányú vereségért. Mi meg szidhatjuk magunkat, ha a gólarányon helyezés fog múlni. Az öltözőben Gyurkity Pityu telefonbetyárkodott kicsit (Egérnek majd valaki mondja el hogy azért nyertünk,, nehogy kárt tegyen magában), így Pierretől sikerült kicsalni végül egy Prémium kaja-piát (csak nehogy az is olyan legyen mint az akciós sörök - 2 hete lejárt a szavatossága). /B.Csaba/

Rájátszás II.Forduló -  2009.03.01.Vasárnap10:15

R - 4 LUX - Démász  3:2   gól: Pölő 1, Onó 2

Vasárnap 10:10 Pierre sehol (bár ő szólt), megbízott edző (id.Onó) sehol, Dusán, Egér, Maki sehol. Két cserével vágunk neki a rangadónak. Mondhatnánk, hogy hatalmas taktikai csatát hozott a mérkőzés, de közelebb állunk az igazsághoz, ha azt mondjuk minkét csapat a másikra hagyta a kezdeményezést. Inkább mi passzolgattunk, ők meg full-süniben. Úgy 5 perc után Király Karcsi a kapusuk megunta a dolgot és átlőtte a térfelünkre a labdát (igaz ott senki nem várta, de legalább átjött hozzánk róluk). Aztán nem is tudom hogyan történt, de Onó ott maradt egy az egyben elöl, a pontos felívelést megszelidítette, de a ziccer elsőre kimaradt. Szerencsére érkezett Pölő és a gyors összjáték után Onó helyezett az üres kapuba. Így jönniük kellett. Nem volt bennük a gól mégis kihoztuk belőlük. Előbb valahogy 100-as helyzetbe keveredett az egyik csatár, Gyuri pedig a kapuból kimozdulva elsodorta. 7-es. Ezt még bravúrral védte Gyuri. Igaz ezt is csak kiütötte (pedig köztudott, hogy kispályán 7-esből lehet legjobban kontrázni) Aztán egy balról leadott éles lövés Gyuriról középre pattant, a kipattanót pedig a gyorsabban észlelő támadó 9-ről azonnal beverte. Hányszor mondtuk már hogy fogja meg, ne pattanjon ki! A második félidő az elsőhöz hasonlóan indult csak most Pölő villant. 2:1. Az ő góljait nehéz utólag elemezni. Viszi-viszi (a kis Viszi) aztán mikor már nagyon megunja a vivést akkor berúgja a labdát jó erősen a kapuba, hogy a kapus mozdulni se tud. A gól után beálltunk bekkelni, ők meg nyomtak. Csatáraink ma nem adták meg a védőknek a lehetőséget, hogy újabb meccset lazázzanak el hátul, mint a Profil ellen, mert elöl minden további kecsegtető próbálkozás kimaradt. A nagy védekezés közben Gyuri mentett néhányat az utolsó utáni pillanatban, a kilépő emberek lábáról levarázsolva a labdát. Sajnos ahogy lenni szokott végül csak találtak egy malac gólt. Egy távolról leadott lövés Öcsi lábán irányt változtatott, Gyuri pedig ekkor már éppen a másik sarok felé repült (Itt már annak is örültünk volna ha csak kiüti, de ő épp a másik sarok felé kalandozott). 2:2.  Nem nagy meggyőződéssel, de újra átvettük a játék irányítását és Onó végre mutatott valamit abból, miért is szerződtette a vezetőség. Az előreívelt labdát levette, befordult és kilőtte a hosszút. Ahogy tanítják. 2 perc a végéig, ezt már csak kihúzzuk. Persze ez nálunk nem szokott sima lenni, nem is lett. Utolsó perc. Egy oldalról belőtt labda a 6-os vonal környékét belülről súroló Onó kezén megpattant. Stefi azonnal fújt. Persze a másik Tomi azonnal neki ugrott és a sípos kezét picit eltolta a szája szélétől, nehogy valami még nagyobb hülyeséget fújjon - "Már megint hetes te ..." felkiáltással. Tomi azonnal kapott egy kis (2 perces) gondolkodási időt, és szerencsére az incidens alatt Stefi is ezt tette, s 7-es helyett csak a vonalra helyezte a labdát. Így valamit visszaadott a sors az 1.meccsen elszenvedett tévedésekből. Időn túli szabadrúgás, legurítják, de Pölő gyorsabb volt mint a passzoló játékos, a labda, meg labdát váró játékos együtt és kirúgta azt a stadionból. Vége. Szar játékkal, de talán még így is megérdemelt győzelem és megérdemelt sör az öltözőben. A győzelmet most a CSAPAT, a sört Bömbi szállította. id.Kühn Gyurin kívül nem nagyon lehet senkit kiemelni. Mondta is Onó neki a zuhany alatt: "Jó kis kapus vagy Te baz+, .......mi lenne ha még néha meg is fognád a labdát!". Aztán sajnos egy szomorú bejelentés belepiszkított az ünnepi hangulatba: Bömbi visszavonta a csapat Révcsárdába történő meghívását, mivel visszaadta a bótot. Helyette mehetünk gyrost enni a piacra. Elterjedt továbbá a rémhír az öltözőben, hogy a Dolce feljutásra áll, így az átszervezés után akár egy csoportba is kerülhetnénk. A dolgok ilyen alakulása esetén a csapat akár az I.osztályba menekülés gondolatát sem veti el. /B.CS./

Rájátszás I.Forduló -  2009.02.21.Szombat13:15

R - 4 LUX - Profil   5:1   gól: Gy.Pityu 1, Pölő 3, Gyuri 1

Korábban már levettem a terhet a csapatról, könnyű, laza focit kérve az utolsó öt meccsre. A Profil ellen viszont volt törlesztenivalónk, tehát az öltözőbeli eligazításon módosítottam. Határozott, kemény és gyors játék mellett cél a győzelem... Mindenki értette a dolgot és így is játszottunk. Viszonylag hamar betaláltunk egy szenzációs Pölő-Gyurkity összjáték után. Pölő nem akart lemaradni és máris 2 ide. A kicsit gyengélkedő Ónó helyére bevittem Kűhn Gyurit....mozgasd meg őket taktikával. Megfogadta tanácsomat és öt perc alatt rúgott egy gólt és csinált egy büntetőt!!! /persze, ha jó az edző, jó a csapat is!/ Félidő 4 semmi. A második félidőben is forgott a csapat. Mindenki játszott, félelem és görcs nélkül, igaz az öreg Kűhn idegeit és tudását néhányszor próbára tették a fiúk. /ezért áll a kapuban/ A végén kaptunk és rúgtunk egyet /Pölő/, ezzel az 5:1-gyel törlesztettünk egy picit.

A meccs utáni Zsombor-ünnep és elmaradt István-kaja nagyon jól sikerült. Összenőttünk!

/Pierre/

Csak halkan kérdezem Morinnyó mestertől, hogy mi lesz ha ez a "Mindenki játszik, az eredmény nem fontos." taktika így bejön a továbbiakban is? Ráadásul ha Gy.Pityu továbbra is ilyen hi...hetetlen formát mutat, előbb-utóbb felfigyel rá egy nagy csapat. /A szerk./

I. Forduló 2008. 11. 01. Szombat.

R - 4 LUX - Démász Rezét SE. : 2008.11. 02. Vasárnap. -> 10,15  1:2   gól: Onó 1

Megkezdődött a 2008. évi teremfoci őszi sorozata, november 2. vasárnap 10.15
Szokott helyszín /Frankel/, szokott időpont, szokott zakó? Ellenfél, a csak télen játszó Démász.
Megint hiányosak vagyunk, nincs kapus, nincs Egér. Csak röviden írok a meccsről, mert infarktusközeli helyzetben voltam, vagyok. Gyors ellengól, gyors válasz /Ónó/, aztán a játékvezető sorozatos hibái két perc alatt összetörtek bennünket. Megkaptuk a kegyelemdöfést. 1:2. A hátralévő időben hiába nyomtuk be őket, nem sikerült az egyenlítés, pedig Pölő legalább három százast kihagyott. A nyitótrend folytatódik, de meddig?

(Pierre)

II. Forduló 2008. 11. 08. Szombat.

R - 4 LUX - Admirál : 2008.11. 09. Vasárnap. -> 10,15  3:2   gól: Onó 2, Gyurkity Pityu 1

2008. nov. 09. Vasárnap 10.15
Újabb kapussal /Kühn Gyuri/, Egérrel, Maki nélkül megyünk neki az Admirálnak. Nem jó csapat, de kellemetlenkedni tudnak, nem sokat vertük meg őket. Na, majd most... A tipp első része be is jön.... Gy. Pista erőszakos labdaszerzésből és kb. kilencről a léc alá vágja a labdát /régen rúgott ilyen nagy gólt/. Végig mi játszunk, helyzet helyzet hátán, ám be vagyunk oltva gól ellen. Nehogy minden jó legyen, Bagó Pityuról lefordulnak a bal oldalon, /sose lesz már jó balbunkónk?/ és a colos gyerek bokából berúgja a résen. A kapus tehetetlen. A második félidő ugyanúgy folytatódik, vagyis minden kimarad /kb. egy idényrevaló helyzet/
Egyszer csak megtörik a jég és ismét Ónó a gólvágó /két 100-as helyzet után két gól/. 3:1-nél még kapunk Bagó Öcsi melléről egyet. Aztán fizikai sport: Egér erősködik, én is beszállok civilként. Sárgák a lapok, de a győzelem megvan. Irány fölfelé! (Pierre)

III. Forduló 2008. 11. 15. Szombat.

Moby FC. - R - 4 LUX : -> 14,45   1:2   gól: Onó 1, Pölő 1

2008.nov.15. Szombat 14.45
Komoly ellenfél, Moby. Az utolsó műfüves meccsen elvertek bennünket. Ráadásul két meccsből 1 pontjuk van, harapni fognak. Kezdés előtt öt perccel, négyen vagyunk velem együtt. Mi lesz itt? A sípszóra összeállunk. /maki, Egér nincs/ Bátran csináljuk a focit, Ónó két százassal nyit, kimarad. Jön a bünti. Szöglet után üres ember, 7-ről hatalmas gól a jobb felsőbe. Tovább nyomunk, hiába. Egy Ónó ziccernél a kapus mindent visz: a labdát, az embert. Hétméteres! Pölő. A góllövő cipőt talán most megtalálja, ja, a kapusnál. Bal alsó. Egyenesen a kapus kezébe. Őrület! A jó /gól nélküli/ játék marad. csak szabálytalankodni tudnak. Egy kilences szabadrúgást Pölő vállal be, és végre a lábak közötti surranó bemegy. A második félidő elején a nagyon jó játszó Ónó bekotor egyet és meg van a vezetés. Ami utána volt, leírhatatlan. Kb. 10 perc alatt csak akkor volt nálunk a labda, ha mellérúgták. Mégis nekünk volt helyzetünk, egy Ónó- Gyurkity- Csaba játékkal, sajnos kimaradt. Izgalmas végjátékkal, de kiszenvedtük! Gratulálok mindenkinek, ez jó volt!
Jó volt a meccs utáni hangulat, jó volt a Lidi néni /Csaba/ féle pörkölt és a "sok" hideg sör. Csak, így tovább!

(Pierre)

IV. Forduló 2008. 11. 29. Szombat.

R - 4 LUX - ELMER - KER : 2008.11. 30. Vasárnap. -> 11,00 4:1   gól: Pölő 3, Egér 1
Kezdés előtt öt perccel, ezren vagyunk, ha Maki is levetkőzne 5 cserénk lenne, Pierre sehol. Idősebb Onó ül a padra, nem tudom le volt-e dumálva. Jól kezdünk, keresik a labdát, aztán egy gyors előreívelés, Egér alászalad, a 13-as háttal a kapunak a 7-es vonalon mellel leveszi, majd hanyattollóval beveri a pipába. Ezt még mi is megtapsoljuk. Megyünk előre, ők meg továbbra is a 13-ast erőltetik. Egér újra bizonytalankodik mellette. Ónódi mester azonnal lép, Bagó Öcsit állítja a Hódos gyerek mellé. Közben elöl Pölő érintés nélkül bever egy szögletet, majd középről indulva két csel balra és hálóban a második is. 2:1 ide. Ők ismét a 13-asra játszanak, jön az előreívelés, most Öcsi szalad alá, ismét leveszi mellel, szerencsére félfordulatból leadott lövése most erőtlen. A Mester újra lép, Pölőt rendeli hátra a 13-asra. Elől megfordul mindenki a védősorból. Kicsit felborult minden poszton a szokásos felállás, így egy Onó - Egér összjáték végén, Egér passzolja be a ziccert. A második félidőben szinte semmi. Csak a 13-asra koncentrálunk, így szinte támadás sincs. A vége felé Pölő újra villan, ~9-ről kilövi a jobb alsót. Ők szerencsére nem jöttek rá a nyerő taktikára, pedig Pölő is 13-asban játszott. Az öltözőből természetesen Pierre kapja a kötelező hívást: "a 104-es öltözőben nagyon rezeg a pad!" Nem akarok nagyon előre tekinteni, de a következő négy meccs: Zakó, Profil, Tanerő, Panaco. Ha fejben bírjuk.../B.Cs./

V. Forduló 2008. 12. 06. Szombat.

Zakó - R - 4 LUX : 2008.12. 07. Vasárnap. -> 10,15 1:7   gól: Csaba 1, Pölő 3, Gyuri 3

2008.12.07. Mikulás-Vasárnap
Nyugodt hangulatban, két hiányzóval /Egér, Onó/ vártuk az időnként mumus Zakót.
Kühn Gyuri sérüléssel bajlódott, ezért bemosakodtam én is, legyek készen, ha be kell szállni. /Ez végül elmaradt, nem akartam a Gyurit kellemetlen helyzetbe hozni remek védéseimmel./
Az izgalomból nem maradt semmi, Csaba az első percben labdát szerzett a félpályán, végig ment és ha már ott volt, bevágta. Gyenge volt az ellen de hét gól az hét gól. Pölő gólkirályt akar csinálni a kisebbik Kühnből, mert három db százas passzal (1-et a Maki adott - a szerk.) feltette a góllövők listájára. Aztán, hogy ne maradjon túlságosan le, rúgott ő is hármat. Könnyű, laza felhozó meccs, szükség volt rá. A feljövő profil ellen a fele is elég lenne. Jövő héten állítólag kaja a Gyurkity Pityuéknál, dec.21-én pedig Lux Junior edzőmeccs a Lumánál, majd kaja. (Pierre)

VI. Forduló 2008. 12. 13. Szombat.

R - 4 LUX - Profil : -> 14,45   1:3   gól: Gyurkity Pityu 1

2008.dec.13.Szombat
Ebéd utáni álmosság, mumus csapat, Profil.
Ők azok, akik akármilyen felállásban játszanak ellenünk, elvernek bennünket. Naná, hogy most is így történt... A meccs elején egy duplabőrös spiccel kapunk egyet. Bagó Öcsi és a Kühn Gyuri is terpeszben várta a támadást, mint két profi/l/ örömlány. Aztán, az első normális támadásból kiegyenlített Gyurkity Pityu.
A második félidőben nem volt köszönet. Mentünk előre, de igazi helyzet nélkül. És, ahogy lenni szokott, egy kontra után lövés, Gyuri a kapufára üti, onnan a fejére pattan és a hátsó stuka védhetetlen. /Egyesek szerint, ezeket úgy fogom, mint a legyet és rögtön indítva gólhelyzet van nekünk./ Gólt nem rúgunk este 6-ig sem, így marad az 1-2. Vége a győzelmi sorozatnak. Kár. Kár, mondta a varjú és elrepült. (Pierre)

VII. Forduló 2008. 12. 20. Szombat.

Tanerő - R - 4 LUX : 2008.12. 21. Vasárnap. -> 10,15 4:2   gól: Onó 2

2008.dec.21.Vasárnap - (beszámoló dátuma: 2008.12.28.)
Lehet, hogy nem kellene felhánytorgatni a múltat, de azért írok pár sort a Tanerő elleni Derbiről, hátha tanulunk belőle valamit (Pierre nem küldött semmit. Valószínűleg sokkot kapott). Már az első kontrák egyikénél sikerült lemaradni az ellenfélről és a colos gyerek a Tanerőből, 9-ről kilőtte a jobb alsót. Aztán mentünk előre mert hát egy gól simán belefér és jött is az eredmény. Először Tomi fordult be egy felpasszolt labdával és értékesítette a ziccert (ebben nem vagyok biztos, javítsatok ki, ha nem így volt!), majd egy kisszögletet követően Pölő centerezett nagyszerűen középre az alapvonalról, Onó pedig okosan bepöccintette a labdát a kapus lábai közt. Aztán jöttek a helyzetek sorban, de csak kapufákig jutottunk. Így zárult az első félidő. A fejekben csak a gólkülönbség volt kérdéses, aztán jött a hidegzuhany. A colos egy lecsorgó labdából megint kb. a szaggatottról (szerintem csőrrel) kilőtte a pipát. Újra nekik mentünk, de ekkor meg Pap Peti lépett ki egy labdával és nem is hibázott. Teljesen fellazult a hátsó alakzat, elől ekkor már semmi sem sikerült, a kontrák pedig rendre veszélyt jelentettek. Slusszpoénként a colos gyerek rúgott még egyet úgy jó 10-ről, ezzel 4:2-re buktuk a kötelezőt. Valószínűleg a téli pihenő jót tesz majd a csapatnak és Kühn Gyuri (aki egy 4-es győzelmi sorozat elején csöppent a csapatba) is elhiszi végre, hogy mi is tudunk veszíteni (néha). Ugyan visszacsúsztunk az 5.helyre, de mögöttünk 8-9 pontos csapatok vannak a mi 12-őnkkel szemben. A Panaco kötelező, a Teszo meg a Kulisics jó csapatok, ami fekszik nekünk, a Bácska Baut meg csak megverjük végre, úgyhogy 12 pontot várok. /B.Cs./

VIII. Forduló 2009. 01. 03. Szombat.

R - 4 LUX - Panaco : 2009.01. 04. Vasárnap. -> 10,15   4:1   gól: Pölő 3, Gy.Pityu
1

2009.jan.04. 10.15 Focival és ráadásul győzelemmel kezdődött az új év. Ellenfél a Panaco, akikkel szoros meccset játszunk állandóan. Már az elejétől kezdve mi voltunk jobbak, ők csak a védelem helyezkedési hibáiból éltek. Pölő kapufás szabadrúgása után az egyik helyzetét egyedül fejezte be. Passz helyett kapura fordult és bevágta. A második félidő elején is előnyben voltunk, mégis gólt kaptunk. Egy kontra végén a védőnk lábáról ellenfélhez pattant a labda és a srác hatról a Gyuri lába között beverte. Tovább űztük őket.  Ó.Tomi lerántásáért hetest kaptunk, amit Pölő kegyetlenül bevarrt. Úgy látszik, használt a sok gyakorlás. Aztán néhány meleg pillanatot átéltünk de Gyuri mindent védett. Ahogy ez lenni szokott, ők kihagyták, mi gólt rúgtunk: Pölő szöglet, ellenfélről gól. Kapu előtti kavarodás, Szabados Tomi harcol a labdáért, rövid passz és Gy.Pista két méterről bepassz. Eldőlt. Konklúzió nincs, a győzelmet nem kell megmagyarázni. Ma a csatársor jobb volt de hát ez a dolguk, rúgjanak mindig egyel többet mint az ellen és akkor nincs baj. Egyet azért megemlítettem az öltözőben: néhány emberben benne van még a karácsonyi beigli (értjük mi a viccet,  Pierre, csak nem szeretjük - a szerk.), Ezért, jövő héten futó-, labda nélküli edzések lesznek a szigeten. Csütörtöktől véres hús a menü, fel kell készülnünk a Teszo ellen. Gyerünk Lux.  /Pierre/

IX. Forduló 2009. 01. 10. Szombat.

Teszo - R - 4 LUX : 2009.01. 11. Vas. -> 10,15    1:5   gól: Pölő 2, Gy.Pityu 1, Onó 1, Csaba 1

A meccs előtt véletlenül találtunk egy rekesz sört az öltözőben (Egér, Gy.Pityu, Dusi meg én). Valaki megkérdezett valakit (tudom, hogy ki kit, csak...): "Nem felezünk el egy sört?" A habozásra valaki beleszólt, hogy besegít, aztán, hogy felezzünk el 3-an 3-at, végül asszem 4 lett belőle. Gondoltuk ha kikapunk lesz mire fogni, ha nyerünk bevezetjük. Bejött. Hol van már a karácsonyi beigli! És persze boldog szülinapot EGÉR! /B.Cs./

Az első kör hajrája rangadóval kezdődött, ellenfél az egyik legszebb focit produkáló Teszo. Ez az a meccs, ahol nincs döntetlen, vagy így, vagy úgy de valaki nagyon kikap. Tapogatózás, szoros emberfogás, kihagyott Lux helyzetek: ezek voltak az első játékrész jellemzői. A gól inkább bennünk volt. Jött a második félidő és Pölő egyéni akcióból elkezdte a gólgyártást. Lélektani előnyből könnyebb játszani és ez ma be is jött. Ha túljutottak a védelmen, Gyuri védett. A kitámadások után törvényszerű volt az ellen kontra de Gyuri mindent fogott. Jött a második, Onó kb. 10-ről kilőtte a jobb alsót. Támadásaink életveszélyesek voltak, nem tudtak mit kezdeni az egyéni akcióval, amikor Csaba végigszlalomozott a teljes védelmen és beverte. Sok cserével frissek maradtunk. Elöl volt a labda és egy ilyen akció után ifj, Gyuri lepassz, Gy.Pityu bepassz és már négy ide. Sokadik próba után egyet benyomtak nekünk, ám egy Máté - Pölő kényszerítős akció után jött a kegyelemdöfés: 5:1 ! A szilveszteri hangulatot már a második meccsel visszük tovább. Két meccs ide, gólkülönbség: 9:2! Gratulálok fiúk! /Pierre/

X. Forduló 2009. 01. 25. Vasárnap.

Bácska Bau - R - 4 LUX : 2009.01. 25. Vas. -> 10,15    2:3   gól: Gy.Pityu 1, Onó 2

2009.01.25. Vasárnap 10.15

Szokott helyen, szokott időben, szokott csapattal, két hiányzóval /Csaba, Egér/ vágtunk bele a 10.-ik fordulóba. Ellenfél az Ősmumus Bácska Bau. Amikor bementünk a terembe, megrémültünk, annyi citromsárga mezt láttunk. Ennyien 9 fordulóban nem játszottak náluk. Hiába, a Lux elleni presztizsmeccsen mindenki ott volt. Óvatosan kezdett mindkét csapat, hangsúly a védekezésen volt. tíz perces tapogatózás után egy picit felpörögtünk és egy szögletet követően Gy.Pista mandínerből  /emberről/ rúgta vezető gólunkat a visszatért Csirke hálójába. De! Könnyen jött, könnyen ment. Pár perc múlva szöglet ellenünk, az alapvonalon senki, még szép, hogy becsavarják, 1:1! Némi zavar után, jókor jutott Ónó eszébe, hogy lövésből lesz a gól. Kb. tízről ráverte és egy emberről megpattanva landolt a bal alsóban. Szünet. Érezhetően jobbak lettünk, de Pölőnek semmi sem sikerült. Visszament Ónó és Máté. Egy kapuskidobás után Máté a félpályáról, mindenkit kicselezve bement a hatosig, lepassz Ónónak, máris 3:1! Micsoda csere! Micsoda  edző! Kitámadnak és egy ellopott labdával Dusán megy el a balszélen de beadását Csirke lelopja. Elmarad a negyedik. Megnyertük?! Még végig sem gondoltuk, egy kontra után jött a hidegzuhany, 3:2! Szoros lett a vége. Fő, hogy lehoztuk. Kb. két éve nem vertük meg Őket. Megtört a jég. Még egy meccs és a rájátszás már örömünnep lesz. Behozzuk az öregeket jutalomjátékra. /Pierre/

XI.Forduló 2009. 01. 30. Péntek.

Kulisics - R - 4 LUX : 2009.01. 30. Péntek. -> 19,00    2:0   gól: 0

Utolsó forduló a terembajnokság első körében. Kulisics rangadó, időpont cserével, péntek este. Mindenki van, mindenki akar, semmi sem sikerül. Megyünk előre, tesszük a dolgunkat, helyzetünk is akad, gól nélkül. Úgy kapunk két gólt, hogy az elsőnél még azt sem tudtuk ki volt a góllövő.... a második pedig  a Boráros térről Bagó Öcsin irányt váltva kötött ki a hálóban. Reakció semmi. Simán elment a meccs. Szerintem mentálisan voltunk kevesek. Sebaj, belefért. Majd legközelebb nem ijedünk meg a nevektől. Most három hét pihenő és jöhet a rá.

Volt egy-két meglepetés az utolsó fordulóban és így, az előzetesen kalkulált 3. hely elment. Ha, jól számoltam: gólkülönbséggel előztük a Teszot, 4. vagyunk.

Első meccs, febr.21. 13.15  Profil.

Korábban már dumáltunk arról, hogy lazán könnyedén folytatjuk a bajnokságot. Mindenki játszik, az eredmény nem fontos. Pici változást azért tegyünk bele: A vezetés és a szponzorok kérése alapján két meccset hoznunk kell. Van tartozásunk néhány csapat felé. Nehogymá! Volt, van és lesz tartásunk. Hajrá Lux! (Pierre)