11. TSV 1526 Hurkamajom 15 3 1 11 10 24 - 52 -28
12. Innova Agro * 11 2 1 8 4 17 - 53 -36

A góllövőlista végeredménye (élmezőny) :

20 gólos : Dömötör Zsolt (Krizsán – Villszer)
17 gólos : Reitmann Zoltán (Krizsán – Villszer)
16 gólos : Kerezsi Ferenc (Sugovica – Preceptum)
14 gólos : Czifra Gábor (Pappimpex), Knapig Gábor (R + M)
13 gólos : Viszmeg Zoltán (R - 4 LUX)
12 gólos : Onódi Tamás (R - 4 LUX), Tamási Zsolt (B & H), Csordás Csaba (Pappimpex)

R - 4 LUX - B&H 3:2   gól: Goró 2, Szibe

Hiányzók: Pierre (Harkány - valószínűleg a kinti bajnokság előtti edzőtábor helyét ment feltérképezni), Csaba (sérülés, betegeskedés), Tomi (Bp.- kis üzleti okosság)

A B&H a legjobb csapatával jött, igaz mi is. Igazán nagy tétje nem volt az összecsapásnak csak a presztízs.

Legalább egy olyan csapat végezzen mögöttünk, aki kint a 6-ban volt - gondoltuk. A pályán lévőket még a visszavágás vágya sem fűthette a keddi edzőmeccseken elszenvedett sok-sok zakóért, mivel Onó kivételével senki nem volt részese ezeknek. A Baranyi csapat kezdett jobban, de a védelem helyezkedési (vagy nem helyezkedési) hibáit Pölő rendre kiküszöbölte azzal, hogy a ziccerben lövésre készülő játékos elé vetődött vagy 3-4-szer. Egy alkalommal azonban ő sem ért oda, szerencsére az ellenfél csatára sakk-matt helyzetben az üres kapu helyett csak az oldalhálóba gurított. Bazsi nyugtatott gyorsan mindenkit: "Nyugi látom!" Biztos kimatekozta, hogy mivel ebből a szögből, ilyen helyzetben egy valamire való csatár 10-ből 9-szer beveri, és ebben a szezonban ez ellenünk mindig mindenkinek sikerült, most jön a kivétel. Mindenesetre bejött neki. A túloldalon egy balról Onó felé becenterezett labdán Tomi kicsit túlszaladt, de a semmiből hirtelen előkerült Goró és durván a kapuba lőtt. Nem sokkal később kiegyenlített a B&H. Megint nem nagyon találtuk az embereket, így kb. 9-ről laposan kilőtték a bal alsót, de ha passzoltak volna akkor is gól. Persze nagyon nem hatott meg minket az egyenlítés. Valahogy nem éreztük az átütő erőt Baranyiékban. Még a félidő vége előtt szabadrúgáshoz jutottunk jobbról kb. 1 méterre a büntetőterülettől. Goró állt a labda mögé, de Bazsi is fellépett, Gorótól jobbra meg Pölő ólálkodott. Egy ballábas játékosnak pont ideális szög gondolta Szibe, aki a bal oldalon Bazsitól kissé zavartatva átosont a szaggatott mentén a jobb oldalra. Ott viszont a másik Viszi nézett rá szúrós szemmel, így zavarában elkezdett visszafelé lépdelni, majd mikor a labda vonalához ért dühében (tudjátok kivel szórakozzatok - gondolta) a téblábolást értetlenül szemlélő sorfal és kapus mellett kilőtte a bal alsót.  Ezt a szabadrúgás-kombinációt több edző leskiccelte magának a nézőtéren. A 2.félidőben már csak egy csapat volt a pályán. Nem sok kétség férhetett a győzelmünkhöz. Sajnos a koncentrációval adódtak azonban problémák, így számos helyzetet puskáztunk el. Pedig végre jól működött a gépezet. A középpályások visszajártak védekezni, s a megszerzett labdával gyors ellentámadás után helyzet helyzet hátán, de gól nincs. Pedig Pölő most megérdemelte volna, amennyi labdát szerzett, de a befejezéseknél nem volt szerencséje. A jeget Goró törte meg egy emberelőnyös szituációban, miután a szétnyíló védők között kilőtte az alsó sarkot. A vége előtt 2 perccel mi is kaptunk még egyet emberhátrányból, így a vége 3:2. Többen megjegyezték, hogy végre küzdött a csapat, így kellett volna eddig is. Ja! S most a cserékkel sem volt gond. Már az első félidőben a teljes csapat megjárta a kispadot, ami talán szintén pozitívan hatott. /B.CS./

R - 4 LUX - Bajainfo 7:4   gól: Onó 4, Pölő 2, Öcsi

Hiányzók: Pierre egy félidőt (jégűző buli), Csaba (sérülés), Pityu (eltiltás)

A találkozó tulajdonképpen csak az ellenfél számára volt fontos, de ez rajtuk sem látszott nagyon. Egyedül a nagyobbik Gombi egyik játékosunkhoz intézett mondatából sugárzott a győzniakarás: "Had nyerjünk má! Nektek úgyse kell a pont!! .........." Mondjuk az elmúlt években tanúsított "szimpatikus" játéka alapján akkor sem szánjuk meg, ha térden állva könyörög. Meg amúgy se. Szerencsére a meccse eleje pont fordítva alakult, mint szokott. Helyzetek most a mi kapunk előtt, Pista véd, majd Goró tör előre a jobb szélen, középreadás, Onó pedig egy csukafejessel beköszön a túloldalon. Megnyugodhatnánk, de mégse. Jó 9-ről gólt kapunk 1:1. Az időközben pihenő Onó vissza, s két gyors góllal helyre is állítja a rendet 3:1. A második félidő elején ő viszi fel a labdát és a szétnyíló védők közt 7-ről lövi ki a bal alsót 4:1. MESTERNÉGYES!!! Befut Pierre. A szépítő gólt már látja. Majd Pölő-lő egy nagy gólt 5:2. Aztán kettő megint a szákban. Csak hogy véletlenül ki ne maradjon Pierre szokásos heti infarktus közeli feelingje (Reméljük a jégűzés legalább sikeres volt). Pölő újra betalál. A vége nyugis, még Öcsi is értékesít egy ziccert 7:4.

Ezt követően csapatkaja a Tomatóban. A héten a Gyurkity Pityu hűtőládájából előkerült kakasok kerültek terítékre (Pityu idén több kaját már nem akar állni, ezért volt a duplázás). Mivel a kakasok gazdija disznót vágott, Pierre meg jeget kergetett a Dunán, nekem jutott a hálátlan feladat, hogy Pierre 2 héttel ezelőtti, mindenki által az egekig magasztalt kakasa után életemben először kakast főzzek. Gondoltam nekem nem kell ~50 év gyakorlás, hogy olyat főzzek, de mint kiderült valamennyi idő még kell. S ezúton is köszönöm a csapattársaknak a sok segítő hozzászólást (elég égett szag van, érzitek? kész van má, mer nekünk menni kell! szerintem is kicsit odakapta! vazze ezt még legalább két órát főzni kell! most tetted oda?, stb, stb. - nyugi, fogtok ti még főzni!) Pityu két macedónjának legalább ízlett, alig bírtak a kakas után legyűrni egy-egy pizzát. /B.CS/

R - 4 LUX - Papimpex 3:6   gól: Onó, Szibe, Pölő

A Hurka ismét kikapott, így a bennmaradás kérdése eldőlt. Ki már nem eshetünk. Cél a 7.hely!

Hiányzók: Pierre (játékosnéző), Tomi (vadászat), Bazsi(?), Csaba (sérülés)

Kezdőcsapat: Pista (kapus) - Szibe, Goró (középpályán) - Gy.Pityu, Pölő, Tomi (elöl)

Csere: Öcsi (védő)

Ha emlékezetem nem csal, a Papimpex az egyetlen csapat a mezőnyben akit még nem vertünk meg. Gondoltuk itt az ideje, úgyhogy nagy kedvvel, támadó felfogásban kezdett a csapat. Azonnal letámadtuk az ellenfelet (a kapust pl. általában ketten is, egy jobbról egy balról). Sajnos ennek a váratlan (I.osztályban még újdonságnak számító) húzásnak az lett az eredménye, hogy hátul (a mi térfelünkön) általában a vendég játékosok voltak többen. Kaptunk is gyorsan 3-at úgy a 10.perc környékére. (Átéreztem Pierre helyzetét, mit lehet ilyenkor 5 profi NB2-őt is megjárt játékosnak mondani, és még cserélni is kéne, hogy mindenki játsszon). De még ez sem lett volna baj, ha elöl legalább a helyzetek felét berúgjuk. Vagy ha nem rúgjuk be, nem állunk meg mint aki jól végezte dolgát. Talán 3 volt a félidő, aztán felváltva estek a gólok. Kicsit Béla spori is belénk rúgott, úgy kb. 2-3 hetest felejtett el befújni (remélem visszanézi Antal Tibi felvételein), és vígan asszisztált ahhoz, hogy a papok fél perceket csalnak el a bedobással. Ezt Gyurkity Pityu elégelte meg legjobban és mivel Csordás Csaba felrúgásáért már kapott egy sárgát, addig erőltette a Bélával folytatott szópárbajt, míg a 2.sárga meg a piros is előkerült. A vége 3:6.

Ami szar az egészben, hogy ismét úgy hagytuk el a pályát, hogy közel sem tettünk meg mindent a győzelemért..../B.Cs./

Hétfőn a "vezetőség" összeült...

R - 4 LUX - Hurkamajom 5:2   gól: Onó 2, Szibe, Goró, Pölő (asszem)

Végül egyáltalán nem jött beszámoló, szóval írok pár szót az utókornak a meccsről. Legfontosabb, hogy mindenki átérezte a meccs fontosságát, így hiányzó nélkül vágtunk neki a kiesési rangadónak. Szerencsére a hurkások nem tulajdonítottak olyan nagy jelentősséget a meccsnek, így nem a legjobb hurkák léptek pályára. Nálunk azért a papíron legerősebb csapat kezdett, így a padon ismét 3 védő és Pityu maradt. Szokás szerint a kapuhoz szegeztük ellenfelünket, de (szintén szokás szerint) nem mi rúgtuk a vezető gólt. A Hurka egy tetszetős szabadrúgás kombináció után betalált, így megint futhattunk az eredmény után. Ami persze a kezdőcsapat pályán történő konzerválását is jelentette egyben. Félidőig nem is változott a helyzet, aztán a szünetben Pierre váratlan cseréket hajtott végre. (a cserékkel Antal Tibi foglalkozik lejjebb nagyobb terjedelemben) Szerencsére a 2.félidő elején gyorsan megtört a jég. Egy labdaszerzést követő passz után Onó lőtte ki a hosszú sarkot. A következő támadásból már a vezetés is megvolt. Szibe tört előre harcosan, majd kényszerítőzött Onóval és végül beverte. Ezt követően már csak a gólkülönbség volt kérdéses, a hurka feladta. Sikerült is 5-ig jutni végre felszabadult játékkal. /B.CS./

Pierre még nem küldte a beszámolót, addig felrakom a Hurkaportálról, Antal Tibi tudósítását a meccsről:

"Hurkamajom-Lux 2-5(1-0)
Hangár 28 néző
Vezette:Wittmann János
HurkaM:Jómagam-Varjú,Kővári-Kiss,Rapcsák,Fari
Cs:Kispék
G:Kiss D,Fari
A frissen igazolt Barthez még sérült, Dardos, Dömény és Sevaracz Laci pedig nem jött és ezt előzőleg nekem nem is jelezte. Kész csoda hogy 13 perccel a meccs kezdete előtt riadóztatni tudtam Kispéket és Varjú Árpit így még cserénk is volt. Zömmel védekeztünk és kontráztunk. Ezt egy félideig bírtuk utána kevésbé. Szembetűnő hogy a Lux Bajai Csaba beálltával fordított aki hétközben komoly ajánlatot tett a meccsel kapcsolatban az üzenőfalon. Épp ezért az Uefa vizsgálja az ügyet pláne hogy Honkongban félidőben rengetegen tettek a Lux több gólos győzelmére.... "

Azért ennek a Tibi gyereknek van szeme a focihoz! /B.CS./

R - 4 LUX - Krizsán  0:7   gól: -

Folytatódott a mélyrepülés....Utoljára II. világháborús filmekben láttunk ilyen látványos /stuka/ zuhanásokat. A Krizsán elleni óriási zakó volt a téli ámokfutás zárópontja és ezzel nem kerültünk be a 6-ba. A meccsen nem szeretnék tovább foglalkozni, elég sok álmatlan éjszakám és infarktusközeli élményben volt részem. Mivel, alapvetően optimista ember vagyok...Remélem ettől lejjebb már nem megyünk, a csapat összeszedi magát és a rájátszás négy meccsén visszaszerzünk valamennyit az elvesztett renoméból. Ja!

A Gy.Pityu féle összetartó kakaspörkölt /Pierre előadásban/ jó hangulatban telt. Nem foglalkoztunk a múlttal. A jövőt illetően pedig, remélem mindenki magába száll és elgondolkodik azon, hogy mire voltunk, vagyunk és leszünk képesek. Hogy hol a helyünk? A választ megadja a következő négy meccs. (Pierre)

R - 4 LUX - Moby  3:6   gól: Pölő 1, Goró 1, Gy.Pityu

Lehet még lejjebb süllyedni? A Tanerőtől kapott óriási pofon után jött a következő.... Moby Dick! 6 nyúl a szákban, melyről legkevesebbet az ellen tehet. Világcsúcsbeállítással, 15 mp alatt küldtük magunkat padlóra, hogy később jöjjön a többi. Ilyen, gyermeteg hibák után kapott gólokat ritkán lehet látni. Nem is kell neveket mondani, szinte minden ember bevállalhat egy-egyet. Vicc! Nem volt taktika, mentünk előre, neki a falnak és a meglazult védelem összeroppant a kontráktól. A vége 3:6!!! Hol van már a tavalyi hó, akarom mondani a jól bevált..játék, .. szigorú védekezésből, gyors kontra és gól? Ezt a három hetet el kell felejtenünk és koncentrálni az utolsó, mindent eldöntő összecsapásra, mert megkaptuk a sanszot a 6-ban maradásra. Úgy alakultak az eredmények, hogy a Villanyosok legyőzésével teljesül az alapcél:4-6. Bónuszról és prémiumról most nem tárgyalunk, annak nyaka törött. Csak egyet tudok mondani.... Szombaton legyünk méltóak a névhez, a korábbi jó játékhoz, és egy összetartó társaságként, fegyelmezett, jó játékkal köszörüljük ki a csorbát és hozzuk vissza magunkat mentálisan is a korábbi állapothoz.

Gyerünk gyerekek! Hajrá Lux!

R - 4 LUX - Tanerő 3:5   gól: Pölő 2, Goró 1

Folytatódik az őrült bajnokság! Az ember csak kapkodja a fejét, azelőtt a lejátszandó meccsek eredményét kb. 90%-ra el tudtuk találni...most meg? Mindenki elver mindenkit és mindenki kikap mindenkitől. Mínusz 3 fok és mínusz 3 pont. Sommásan ennyi a csapat szombati teljesítménye. Ellenfél az a Tanerő, amelyik elverte a Sugót, az RM-et, most minket is pedig sokáig esélye sem volt. Taktikai értekezlet volt. Csak azt nem tudom, minek. Megbeszéltem a csapattal /melyikkel?/, a Papp Petit folyamatosan kísérjük, felvesszük a félpályánál, hogy ne tudjon lőni. Ja. Kb. 5 perc játék után kinek a góljával vezetnek? Nem mondom meg. Aztán átvesszük a játék irányítását és ez gólokban is megmutatkozik. Néhány perc alatt 3:1 ide, plusz helyzet helyzet hátán. Félidőben úgy néz ki, eldőlt, csak a gólarány kérdéses. A következő 6-7 perc úgy folytatódott, ahogy abbahagytuk. 100-as ziccerek maradnak ki, önzésből, rossz rúgásból, stb. Jön az ilyenkor szinte természetes ellengól. A fegyelmezetlenül kitámadó- és a helyzeteit kihagyó csapat bűnhődik egy kontrával, melynek végén, ha szerencsével is de a bal felsőben landolt a laszti. Innentől kezdve csak egy csapat van a pályán és azok nem mi vagyunk. Fáradt, szétesett, akarat nélküli társaság sorozatban kapja a gólokat, a vége 3:5! Méretes zakó lett a könnyű győzelem helyett. Veszélyben  a 6-ba kerülés! Néhány dolgot feltétlenül át kell beszélnünk, nehogy baj legyen a csapattal. Az első-osztályban bevállalt bajnoki sorozatot végig kell játszanunk sértődés, suttogás nélkül és ha vége, megint leülhetünk megtárgyalni a hogyantovábbot. De addig, mindenki fogcsikorgatva, szívvel-lélekkel küzdjön azért, hogy a csapat tartása megmaradjon. Kettő plusz öt meccsünk van arra, hogy helyreállítsuk a korábbi jó hangulatot. Bár az előzetes elvárás a 6-ba kerülés volt, nem lesz semmiféle tragédia, ha ez nem jön össze és ha az ára az egység. Koncentráljunk a Moby- és a Krizsán elleni derbykre! A tudásunk alapján meg kell, hogy legyenek és aztán helyreáll a világ rendje.

Gyerünk gyerekek! szedjük össze magunkat! Mutassuk meg milyen az igazi Lux! (Pierre)

R - 4 LUX - Ganna  2:2   gól: Onó 2

Új év, új meccs, új izgalmak. Szombat, 17 óra, hangár, ellenfél a Ganna, a toplista első. Revánsvágy a kupazakóért, győzelemigény a felzárkózás végett. Félelem mindkét csapatnál... csak gólt ne kapjunk alapon folyik a játék. Az első félidőben jobban kinyílunk és máris jönnek a félelmetes kontrák. Nekünk helyzetecske, a kapunk előtt 100-as nekik. Kettő is. Azok kimaradnak, de Sz.Tomi elcselez egy labdát és jön a bünti.....0:1 ! A második félidőre visszament a kezdőcsapat. Érezték, hogy sárosak, mert a játék képe teljesen megváltozott. Mi irányítottunk, nálunk volt a labda, meg a helyzetek. Egyszercsak megtört a jég és két perc alatt, Onó két góljával megfordítottuk az eredményt. Végre! Kezünkben az irányítás, meg a három pont. Gondoltam én. HF jt. három perccel a vége előtt befújt ellenünk egy olyan büntetőt, amely a legádázabb ellenfeleink szerint is véleményes volt. A lényeg: beverték és az utolsó három percben küzdenünk kellett az x-ért.

Nem rajtunk múlt, hogy felzárkózzunk két pontra és ez baj. Nem jó, ha nem a csapatok döntenek egy eredményről. Visszatérve a büntire: Minimum gond, hogy minden jt. másképp értékeli a játék közbeni becsúszást. A saját esetünknél maradva. Azért reklamáltunk és szerintünk jogosan, mert itt, a következő volt a szitu: beadás a hatoson belülre balról.... sorrend: labda, Gore, Breza. A belőtt labdát Gore úgy rúgja el az érkező Breza elől, hogy egyik lábával térdre ereszkedik és a másikkal kilövi az alapvonalon túlra. /becsúszás volt, de.... nem az ellenfélre csúszott, /aki nem is birtokolta a labdát,/ hiszen előtte állt és ebben az esetben ez nem számít büntetendőnek, szerintünk/ A labda kint, az ellenfél megy a szöglethez, és jön a meglepi ajándék H. sporitól. Jó az x? Egyébként, vége. Többet tényleg nem kommentálok jt-t, szervezőt, stb. Legfeljebb elgondolkodok néhány dolgon. 38 éve művelem a kispályás focit és lehet, hogy nem tudom jól kiért és kiről szól a játék? (Pierre)

R - 4 LUX - Innova  7:3   gól: Pölő 3, Szibe 2, Bazsi, Onó

"Én szeretem a focit"

Vagyunk még egy páran, de a mostani teremfoci helyzetet csak az ilyen őrültek tudják kezelni. Minden elvárást alulmúlt a szombati kép... Kint tombolt a tél, bent egy kevés hóval fűszerezett plusz 4 fokban didergett néhány focibarát, meg az éppen aktuális pályán lévő csapatok. Aki nem volt mozgásban, az gyakorlatilag megfagyott. A cserék már nem mentek vissza, mert ha valaki megállt, totál merev lett és még a kedve is elment az egésztől. Szükség van erre?

Valamit azért a meccsről is... Ellenfél az Innova tartalékjai, ugyanis a nagy hóesés miatt a kalocsai különítmény nem jött. Rossz, fegyelmezetlen, fázós foci, viszonylag sima győzelem....7:3. Legközelebb januárban játszunk. Ha..... (Pierre)

R - 4 LUX - Papimpex  2:2   gól: Pölő 1, Szibe 1

Jönnek  a Papok! Miután minden meccs rangadó, többet ezt a szót nem írom le. Ez a hangár, hangulatával, pályájával teljesen átalakította az eddig megszokott játékot. Nyíltabbá tett minden meccset, keresztbeverésekkel tarkítva a bajnokságot. nem rossz dolog, de meg kell szokni. Egy a lényeg, ne jöjjön a zokni. Az újabb meccs újabb izgalmakat hozott... Öt percig nálunk volt a laszti, az ellen térfelén játszottunk, aztán kontra, szabadrúgás, Cifi pedig bevarrta a jobb felsőbe... 0:1. Nesze! Ki kellett támadnunk, ami újabb veszélyekkel járt, gólhelyzet kimarad nálunk, kapufával válaszolnak Ők. Az ideg esz meg. Fordulás után, kb. a 8.-ik percben Pölő egyenlít, sőt Szibe egy balfelsős bombával vezetést szerez. Hatalmas robajjal esik le a kő a szívemről. Gyerünk vissza! Hét perc alatt csak nem kapunk gólt. Ám az élet másképp hozta.... Volt még az emberelőnyünkből kb. 50 mp, a csapat úgy gondolta rúgjunk még egyet. Az egy be is jött, csak mi kaptuk, megint egál, harmadszor. Ami az utolsó három és fél percben történt, azt csak horrorként tudom értékelni. Teljesen megzavarodva, kapkodva, játék nélkül rugdostuk a labdát amerre álltunk. Közünk nem volt az egészhez. Fortuna Istenasszony! Köszönöm!

R - 4 LUX - B&H  5:2   gól: Onó 2, Goró, Bazsi 2

Újabb mumus, B és H!

A szokásos szombat, szokásos fél hetes kezdéssel. Hiányzónk csak Szibe, családi program miatt. A taktikai értekezleten is a szokásos dolgok hangzanak el: zárt, fegyelmezett védekezés, gyors kontrával kombinálva. Hiába, a szokás nagy úr! összevissza játékkal kezdünk. Hét-nyolc percig, mint pók a falon futkosunk, a védelem jobb oldalán mindig többen vannak. Elszámoljuk magunkat és Gore nem mindig ér vissza. Gond. Aztán már mutatunk is valamit. Egy pici játék és hármat verünk be, Onó 2 és Gore 1 segítségével. Néhány kontránál túljátszottuk a szitut és kimaradtak az ordító helyzetek. Közben Boros Pista bravúrokat mutat be. Bazsi jókor köszön be, 4 ide! Mikor dől el egy meccs, ha nem ilyenkor. Hittem én. Megálltunk. Magunkra hoztuk az egyébként is /jó/játszó ellenfelet és kaptunk kettőt, hogy izgalmas legyen. A 100-as ziccerek nálunk megint kimaradnak, ám  3 perccel a vége előtt Bazsi gólja elrendezte az egészet. 5:2! A három pont meg van és az idei két zakón is szépítettünk egy kicsit. Ami folyamatosan kevés, az az emberek felvétele a védekezésben. Rendszeresen létszámfölény alakul ki és csak a csoda meg a kapus állítják meg az aktuális gólhelyzetet. Optimista vagyok. Egyszer csak megcsináljuk. /Pierre/

R - 4 LUX - Hurkamajom  2:1   gól: Szibe, Bazsi

Elmozdultunk a gödör aljáról? Félelemmel vegyes érzésekkel vártuk az újabb rangadót, a jól igazoló és remekül kezdő Hurkát. Onó és Gy.Pista kiszálláson, a többiek bemosakodva. Az öltözői hangulat kicsit ideges volt, a taktikáról csak annyit, hogy próbáljunk szoros védekezésből játszani és gólt ne kapjunk. 8 percig remekül ment minden, bár a helyzetek kimaradtak. Volt benne egy-két sakk-matt is. Később egy kicsit fellazultunk, feleslegesen kitámadtunk egy-egy emberre és ha az győzött létszámfölénybe kerültek, ami veszélyes. A második félidő dettó ugyanaz, játszunk, küzdünk, gól nincs. Van viszont hetes ellenünk.... Öcsi alapvonalas megmozdulását Béla jt. befújja, ők meg beverik. Vészesen fogy az idő, meg a türelmem. Már a törölközőn gondolkodom, amikor Szibét fejbe találja a kapus kidobása, ő meg elegánsan az üres kapuba bólint. Fel, támadás! Valami megkattant az ellenfélnél, mert a következő öt perc ismét bőven a mienk volt, sőt 35 mp-el a vége előtt jött az igazi Luxos kontra... és a végletekig kipasszolt lasztit Bazsi begurítja. Az ellentámadásnál Pölő belemenése sárgát ér, de az utolsó 7 mp-et kibírjuk és lehozzuk a 3 pontot érő győzelmet. No comment. Azt gondolom, átbújtunk a tű fokán, és 0:1-ről fordítva az önbecsülésünk is javult. Mindjárt jobban esett az András bácsi féle kakas, némi pálinkával fűszerezve. Megérdemeltük! /Pierre/

R - 4 LUX - Bajainfo  0:1   gól: -

A múlt heti jobbcsapott után jött a bal ebből a fajtából, így az erős kezdés után padlót fogtunk. A műfű 3. fordulója rossz előjelekkel indult: Onót munkahelye vitte a Nyírségbe, Gore pedig Hini gyanúval, lázasan múlatta az időt. A technikain arról beszéltünk, amit nem tudtunk megvalósítani. Nem vártuk ki az ellenfél támadásait és nem tudtuk a lerohanást alkalmazni. Pozíciós játékunk pedig nagyon akadozott, fölfelé nem ment, nem maradt elöl a labda. helyzetünk így is akadt, ám gólt ők rúgtak egy pontos kontra után. Erőlködtünk, erőlködtünk esély nélkül. Nem volt senki /kivéve a kapust/, aki hozzátett volna annyit a meccshez, hogy legalább az x meglegyen. Valami megszakadt a csapatban. Remélem, csak a következő meccsig tart ez az állapot és a Hurka ellen /19.15/ már megint a régi Luxot látjuk és halljuk. Mamó tartotta a szavát és remek pacallal rukkolt elő. Fájdalommal teli szívvel, de elpusztítottuk a hatalmas adagot. Az este további részében szeminárium volt, a részletek homályba vesztek. Jobb is. /Pierre/

R - 4 LUX - R+M  2:3   gól: Goró 2

Riadt, ijedős nyuszik a ravaszdi rókafalka ellen a Hangár, téli 2. fordulójában.... Rangadó, a nagyon felerősített RM-mel ..

A meccs előtti technikai már tiszta ideg volt, Pölő akkor szólt, hogy Bazsi valami házavató miatt nem jön. Vicc. Nem ezt beszéltük meg. Egy kicsit át kellett alakítani a csapatszerkezetet.... Gore hátrább került, így a fölfelé játék akadozott. Már az első tíz percben látszott, hogy az ellen rutinos öregjei felkészültek ellenünk... fegyelmezetten, zártan védekeztek és a két játékmester lazán építgetett. Addig-addig, míg be nem vertek egyet a szemünk közé. Aztán egy túl szigorú Béla ítélet után létszámhiányban újabb nyúl. Mire észhez-tértünk, majdnem vége lett az első félidőnek. Szerencsére Gore egy "bombaszabadrúgásgóllal"  visszahozoztt bennünket a meccsbe. A második játékrész lüktető stílusában gólhelyzetek itt is, ott is. A mi kihagyott lehetőségeink nagyon fájtak....Onó, Pölő, Gore. Valami akarás látszott, de átütőerő nem. Többen formán kívül, hála Istennek a labda hálón belül egy újabb Gore szabadrúgás után, 1.20-al a vége előtt. Végre, meg lesz legalább az x. Hittem én, nem zártunk vissza kellőképpen, Gazsi bebújt Pölő mögé a hatoson belül és Pista lábai között sarkalta be a lasztit. Alig gurult át a gólvonalon. 2:3! Tizenvalahány másodperccel a vége előtt! Infarktusközeli szitu! Sajnos, túléltem így maradt az önmarcangolás, meg néhány fájdalomsör. A jövő heti edzésen át kell értékelnünk néhány kérdést. Mindenkinek a saját dolgát kell lerendeznie, hogy ezt a /remélem/ kisiklást /?/ gyorsan el tudjuk feledni, mert azért a világ nem dőlt össze, csak kaptunk egy maflát. Lesz ez jobb is, gyerünk srácok! Hajrá Lux! /Pierre/

R - 4 LUX - Sugó  4:0   gól: Pityu 2, Pölő 1, Szibe 1

Négyszer köszöntünk be a Sugónak....

Rangadóval kezdődött a műfüves terembajnokság. Szokásos ellenfél a Sugó. Komplett csapattal,  felfokozott bizonyítási vággyal, új mezben és új melegítőben vágtunk bele az első fordulóba. A taktikai értekezleten megbeszéltek szerint alakult a játék. Már a második percben sakk-matt góllal köszönt be Pölő a leálló Sugó védelem asszisztálása mellett. Nem álltunk le, újabb három perc múlva Onó becselezte magát a hatoson belülre, lövése kipattant Talpiról és a jó helyen, jó időben lévő Gy.Pityu bepöckölte a hálóba. A szórványos, de nem veszélytelen ellentámadásokat hárítani tudtuk. Ha, mindenki átmentek, jött Pista és védett. Már a félidő közepén látszott, hogy a terem adottságai jól fekszenek a csapat stílusának.... szoros védekezésből, gyors kontra és gól. A harmadik tipikusan ilyen gól volt. A baloldalon elfutó Szibe, kilencről varrta be a kapu bal felső sarkába. Talpi a kezét sem tudta felemelni. 3:0 ide. Érik a meggy, mármint a közvélemény által nem kalkulált győzelem. Pedig, a meccs képe alapján teljesen megérdemelten vezettünk ilyen arányban is. A Sugó küzdött, harcolt, de mindig lekéstek valamiről. Gyorsaságban, fordulékonyságban, összjátékban felülmúltuk őket és ez gólokban is megmutatkozott. A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott. Mindkét csapatnak voltak helyzetei, a labdát kevesebbet birtokoltuk, ám a nagy helyzeteik kimaradtak. Ti. Pista szenzációs formában védett, lehetetlen volt gólt lőni neki. És a végén jött a kegyelemdöfés. Egy, hátul szerzett labdával négyen léptünk ki és a kapu előtt csiki-csukit alakítva Gy.Pityu bevágta a negyediket. Óriási győzelem, egy nagyon jó, a liga évek óta messze legjobb, bajnokcsapata ellen. Gratulálok a csapatnak, mindenki azt tette, amit kértünk. Úgy játszottunk, ahogy kell és ez sok reményre ad okot a jövőre nézve. Csak így tovább, hajrá Lux.